0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров во Брисел: Со влегувањето во НАТО ќе демонстрираме одлучност во креирање отпорна безбедносна средина

Со влегувањето во НАТО, Северна Македонија ќе придонесе за зајакнување на регионалната безбедност и ќе демонстрира одлучност во креирање отпорна безбедносна средина, способна да се соочи со потенцијалните предизвици, како во рамки на регионот така и во поширокиот трансатлантски простор, укажа министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО во Брисел, кој претставува подготвителен состанок пред декемврискиот НАТО-самит во Лондон.

Back to top button
Close
Close