0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров во Брисел: Позитивната одлука во октомври е заслужена и најдоброто решение за иднината на Северна Македонија

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на посетата на Брисел денеска во Европската комисија оствари средба со комесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за последните внатрешно-политички случувања и постигнувањата во реформските области во земјата, во светло на евроинтегративната перспектива на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close