0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров: Усогласеноста на Северна Македонија со надворешна политика на ЕУ е 92 отсто

Степенот на усогласеност на Северна Македонија со заедничката надворешна и безбедносна политика на ЕУ, според последниот извештај на Европската комисија за 2019 изнесува 92 отсто, објави на Фејсбук вицепремиерот за европски прашање Никола Димитров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close