0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров: Уште еден сегмент каде Грција може да ни помогне е токму дигиталната област

Успешните „дигитални“ приказни и зајакнувањето на билатералната соработка во оваа област беа дискутирани денеска на средбата помеѓу заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и грчкиот министер за дигитално управување, Киријакос Пјеракакис, која се одржа на маргините на шестиот Економски форум Делфи во Атина,  информираат од Секретеријатот за европски прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close