0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Dimitrov: Rasti ynë është test i vërtetë për BE-në, është koha t’i fillojmë negociatat inkuadruese

Është koha t’i fillojmë negociatat inkuadruese. Test i vërtetë për BE-në është pikërisht rasti ynë, pasi ne jemi vend kandidat për 16 vite, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në konferencën e përbashkët për shtyp pas takimit bilateral me ministren austriake për Evropës dhe Kushtetutë, Karoline Edshtadler.

Back to top button
Close
Close