0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров-Петричек: Првата меѓувладина конференеција меѓу Северна Македонија и ЕУ треба да се случи што е можно побрзо

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска оствари видео средба со министерот за надворешни работи на Република Чешка, Томаш Петричек, на која од име на Владата се заблагодари за принципиелните позиции на Чешка и целокупната поддршка за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, соопшти Секретаријатот за европски прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close