0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров: Очекуваме засилен ангажман на португалското претседателство за одблокирање на евроинтеграцијата

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров изјави дека очекува засилен ангажман на португалското претседателство за спроведување на одлуката на Советот од март минатата година за отворање на  преговорите за пристапување на земјата во ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close