0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrov në Paris për mbështetjen e Konferencës së parë ndërqeveritare me BE-në

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndroj në një vizitë pune në Francë. Kjo është vizita e parë nga formimi i Qeverisë së re dhe po realizohet në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Maqedoninë e Veriut , në pritje të përcaktimit të Kornizës Negociuese, e cila duhet të përfshij elementet që dalin nga Meteodoligjia e re për negociatat e anëtarësimit, e iniciuar nga vet Franca.

Back to top button
Close
Close