0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров: Наследството од нашите Илинденци и Асномци се соживот, еднаквост, државотворност, правда и слобода

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров со цитат од Крушевскиот манифест на неговиот официјален фб профил го честита националниот праник 2 Август - Илинден како празник на сите Македонци без оглед на нивната идеолошка или политичка припадност, но и на сите наши граѓанки и граѓани, без оглед на етничката или верската припадност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close