0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров на министерски состанок во Солун

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, заедно со неговите колеги од Албанија, Бугарија и домаќинот Грција, учествува на четвртиот министерски состанок во Солун, на покана од алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос.

Back to top button
Close
Close