0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Dimitrov-Linde: Është kryesore që Maqedonia e Veriut të përqendrohet në reformat intensive

Është kyçe që Maqedonia e Veriut të përqendrohet në reformat intensive. Suedia e përshëndetë përparimin e rëndësishëm që e arriti vendi në reformën në gjyqësi dhe luftën kundër korrupsionit, si deh reformën në sektorin zbulues, deklaroi sot shefja e diplomacisë suedeze, An Linde në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov.

Back to top button
Close
Close