0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров ги прими акредитивите од новоименуваниот амбасадор на Косово, Дедај

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај, кој ги предаде копиите од акредитивните писма за неговото именување како вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Косово во Република Македонија.

Back to top button
Close
Close