0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров побара Европа да си го одржи зборот, да ги почнеме заслужените преговори, амбасадорот Гир порача дека ЕУ ќе продолжи да дава помош за нашата земја

Нашата битка денес е всушност битка и на Европа самата со себе, да си го одржи зборот. Крајно време е да ги почнеме заслужените преговори за членство и така ќе бидеме заеднички победници. Да ни е честит Денот на Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close