0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Димитров: ЕУ да покаже дека е сериозна кога зборува за проширувањето

Потребно е да се упати јасна порака до граѓаните дека европската перспектива на државите од Западен Балкан е јасна, предвидлива и остварлива и дека ЕУ е сериозна кога зборува за проширувањето, порача денеска вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров на средбато со европратеник Андреас Шидер, кој е копретседавач со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ - Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close