0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Është koha e fundit që BE-ja të reflektojë ndaj Maqedonisë së Veriut duke përmbushur premtimin e saj për fillim të negociatave pasi vendi përmbushi të gjitha kushtet. Është koha e fundit për lajme të mira dhe progres në rrugën evropiane për mbarë rajonin, ka thënë zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov i cili me ftesë të ministres austriake Karoline Edshtadler sot në Vjenë ka marrë pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor në nivel ministrash për çështje evropiane si plotësim i sesionit plenar të shefave të qeverive të organizuar nga kancelari austriak Sebastian Kurc.

Back to top button
Close
Close