0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров-Едштадлер: Иднината на Западниот Балкан е во ЕУ

Северна Македонија и другите земји од Западниот Балкан се дел од Европа и тие треба да го продолжат интегративниот процес за членство во Европската унија. Западниот Балкан е сигурносен јазол. Без државите од Западен Балкан Европа – ЕУ нема да биде комплетна, порача денеска сојузната министерка за Европа и Устав на Република Австрија, Каролине Едштадлер по средбата со вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров.

Back to top button
Close
Close