0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrov: Duhet të shpallim sukses të përbashkët me Bullgarinë këtë vit

Mbështetësit tanë më të mëdhenj duhet të jenë fqinjët tanë, sepse ata kanë interesin më të madh për një Maqedoni të Veriut evropiane, të afërt dhe të parashikueshme. Jam i bindur që për të qenë afër duhet ta respektoni tjetrin, dhe ai respekt sigurisht përfshin që çështjet e identitetit dhe çështja për shtetasit e Maqedonisë së Veriut, për gjuhën maqedonase janë çështje për popullin maqedonas.

Back to top button
Close
Close