0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Dimitrov: Do të jetë mirë me Sofjen të kthehemi në rrugën e partneritetit dhe miqësisë

Pozicioni i Komisionit Evropian është shumë i qartë, që nga fillimi KE-ja është shumë e interesuar të shohë një konferencë ndërqeveritare me vendin tuaj, si dhe me Republikën e Shqipërisë, që në të vërtetë do të thotë të filloni negociatat me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë, sa më shpejt të jetë e mundur.

Back to top button
Close
Close