0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваДописници СветПолитика

Димитров – Бон: Со одржувањето на Меѓувладината конференција ќе се валоризираат сите напори на С. Македонија

Француската поддршка во контекст на успешното заокружување на нашата европска приказна годинава, беше централна тема на средбата на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров со државниот секретар за европски прашања во Министерството за Европа и надворешни работи на Франција, Клеман Бон, со која денеска во Париз ја започна неговата дводневна посета на Франција, прва на земјата по формирањето на новата Влада.

Back to top button
Close
Close