0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Dimitrov: Anëtarësimi në NATO është garanci për kufijtë e Maqedonisë

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov pas takimeve në Aleancën e NATO-s tha se pret Maqedonia të bëhet anëtare fuqiplotë në pranverë të vitit 2020 dhe se anëtarësimi do të thotë garanci për kufijtë e saj aktual.

Back to top button
Close
Close