Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Димитрис Куфодинас, осудениот лидер на грчката терористичка организација „17 Ноември“, е во критична состојба 

По 57 дена штрајк со глад и 12 дена без течности, осудениот лидер на терористичката организација „17 Ноември“ Димитрис Куфодинас е во критична состојба со акутна бубрежна инсуфициенција, а лекарите ги презеле сите неопходни чекори за да се задржи во живот, соопштуваат од болницата во градот Ламиа, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close