Политички партии

Димче Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе побара кривична одговорност за пожарот во Кочани

Правната служба на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични пријави до власта поради непостапување навремено спречување на пожарот во Кочани - одговорност и оставки веднаш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close