0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

ДИК: Собрани потписи за четири независни кандидатски листи, рокот е до 30 август во 24 часот

Во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно до вчера собрани се потписите за четири независни советнички листи за локалните избори што ќе се одржат на 17 октомври. Тоа се листата на кандидати за советници за Општина Центар, со носителот Јана Белчева - Андреевска, советничката листа за општина Кавадарци со Петар Камчевски, советничката листа за општина Росоман со Ристо Сакалиев и советничката листа за општина Кочани со носителот Аки Акиев.

Back to top button
Close
Close