0_Македонија.ПорталПолитика

Дигитализацијата на услугите од јавните институции позитивно оценета во извештај на ЕК

Четврта година по ред ја предводиме листата за спроведување и имплементирање на политиките препорачани од Европската комисија, а еден од факторите за тоа е дигитализацијата на услугите, соопшти Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) по објавувањето на извештајот на ЕК  „Работен документ на Комисијата за Програмата за економски реформи за 2021-2023 година за Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Северна Македонија, Србија и Турција“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close