БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дигитален самит на Западен Балкан: Целосно укинување на роамингот во 2021 година

Роамингот во регионот на Западен Балкан ќе биде целосно укинат на 1 јули 2021 година, беше потврдено денеска на отворањето на третиот Дигитален самит на Западен Балкан (ЗБ), чиј домаќин годинава е Тирана.

Back to top button
Close
Close