Фудбал

Дибала реши да остане во Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала нема да оди во ПСЖ. Тој престана да контактира со спортскиот директор на парижаните Леонардо, а нивниот последен разговор се случи пред две недели, пренесува „Газета дело спорт“.

Back to top button
Close
Close