0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Дибала му донесе победа на Јувентус над Милан

Со голот на Пауло Дибала постигнат во 77.минута, актуелниот италијански шампион Јувентус синоќа на свој терен го совлада Милан. Триумфот (1:0) значеше нови три бода за Јувентус со кои повторно се искачи на врвот на табелата во Серија А.

Back to top button
Close
Close