0_Спорт.ПорталФудбал

Дибала може да се врати во Јувентус на натпреварот против Рома

Торино, 4 февруари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала може да се врати во составот во 21. коло од италијанскиот шампионат против Рома, објави „Фудбал Италија“.

Според италијанскиот медиум, 27-годишниот Аргентинец се вратил на тренинг во генералната група и се подготвува за мечот против Римјаните.

Во сезоната 2020/21, Дибала одигра 16 натпревари за Јувентус, постигна три гола и две асистенции.

Дибала нема одиграно натпревар од 10 јануари поради повреда на левото колено. зс/

Back to top button
Close
Close