Svet.SlajderСветСвет.Портал

Диаб побара итно формирање на влада во Либан

Преодниот премиер на Либан, Хасан Диаб се закани дека ќе престане да ја извршува премиерската функција, со цел да изврши притисок врз политичарите да формираат нова влада, при тоа тој предупреди на катастрофалната економска состојба во земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close