0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Ди Џовани: Училиштата треба да бидат последни што ќе се затворат, а први што ќе се отворат

Во време кога земјата се соочува со зголемен број заразени со КОВИД-19, најдобриот интерес на децата мора да биде од централно значење при носење на секоја одлука за тоа кога и како училиштата да останат отворени, вели Патриција ди Џовани претставничка на УНИЦЕФ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close