0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Ди Џовани: Пресудни за добриот образовен систем се мотивирани и компетентни наставници

УНИЦЕФ на Меѓународниот ден на образованието, ги повикува сите чинители да останат посветени на реформите во образовниот систем базирани на докази, при што учениците да бидат во центарот на промените, порача денеска претставничката на УНИЦЕФ Патриција ди Џовани по повод Меѓународниот ден на образованието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close