0_Спорт.ПорталФудбал

Ди Марија би можел да стане играч на Интер

Фудбалерот на ПСЖ, Анхел Ди Марија, ова лето може да стане играч на Интер, пренесува Тутоспорт.

Милано, 16 ноември 2020 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ, Анхел Ди Марија, ова лето може да стане играч на Интер, пренесува Тутоспорт.

Според изворот, италијанскиот клуб сака да го искористи фактот дека 32-годишниот Аргентинец ќе стане слободен агент и ќе го добие бесплатно. Напаѓач може да добие плата до 8 милиони евра.

Ди Марија оваа сезона одигра пет натпревари во Лига 1, постигна три гола и направи три асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close