Svet.SlajderБалканДописници Свет

Ди Мајо во Приштина: Идеите за промена на границите на Балканот се политички авантуризам

Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Република Италија, Луиџи Ди Мајо, кој денеска престојува во официјална посета на Косово, ги отфрли како неприфатливи „повиците за редизајнирање на границите“ на Балканот и предупреди на опасноста од „повторно раѓање на нациионалистичките притисоци“ во регионот, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close