Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ди Мајо: Во Италија туристите од ЕУ треба да се ослободат од задолжителниот карантин

Италија сака да го поттикне туризмот и да им овозможи на луѓето да патуваат низ земјата без задолжителен карантин веќе од овој месец, објави министерот за надворешни работи Луиџи Ди Мајо на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close