0_Магазин.ПорталДизајн

Дијамантски венчален прстен продаден за милион долари

Квадратниот дијамант, официјално, чини 1,25 милиони австралиски долари (околу 50 милиони денари), а бил исечен од груб дијамант тежок 47.961 карат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close