Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Дијалог на стопанствата на Западен Балкан и ЕУ за побрза интеграција во единствен пазар

Европската комисија и Форумот за инвестиции на Западен Балкан (КИФ ЗБ 6) покренаа заедничка деловна платформа „ЗБ6-ЕУ“, што обединува бизнисмени од регионот и претставници на ЕУ со цел зајакнување на дијалогот и поддршка на економиите од Западен Балкан да се подготват за интеграција во европскиот единствен пазар. Тоа го соопшти српската Стопанска комора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close