0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Dhuna e 27 Prillit në Parlament, paralajmërim se si nuk duhet të jetë

Përvjetori i katërt i dhunës në Parlament kalon në shenjën e mosmarrëveshjeve të sërishme të theksuara mes kryetarit të Parlamentit Talat Xhaferi dhe partive në pushtet dhe atyre opozitare, si nga blloku maqedonas, ashtu edhe nga ai shqiptar. Në këtë ditë, katër vite më parë, në Kuvend ndodhi incidenti më i rëndë kur deputetët u rrahën nga qytetarët të cilët hynë me dhunl në godinën. Për këtë ngjarje ka vendime dhe persona të dënuar, por ajo gjithsesi shkakton dilema të ndryshme si mes politikanëve ashtu edhe mes qytetarëve.

Back to top button
Close
Close