0_Web_AktualeBotëBotë.PortalSvet.SlajderUncategorized

Dhjetë ditë pas zgjedhjeve presidenciale në Peru, majtisti Pedro Kastilo shpalli fitore

Kandidati socialist peruan Pedro Kastilo dje deklaroi fitore në zgjedhjet presidenciale, pas një epërsie të ngushtë dhe numërimit të pasigurt të votave, megjithëse rezultatet e zgjedhjeve ende kontestohen nga rivalja e tij e krahut të djathtë, Keiko Fuxhimori vajza e ish-presidentit Albero Fuxhimori.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close