Општински вестиСкопје

Дезинфекција на резервоарот во село Радишани, прекинато водоснабдување за корисниците

Во текот на утрешниот ден ќе се чистење и дезинфекција левата комора на резервоарот во село Радишани (висока зона) , информираат од ЈП Водовод и канализација.

Скопје, 2 јуни 2021 (МИА)- Во текот на утрешниот ден ќе се чистење и дезинфекција левата комора на резервоарот во село Радишани (висока зона) , информираат од ЈП Водовод и канализација.

Додаваат дека ќе има прекинато водоснабдување за корисниците на дел од село Радишани во периодот од 09 до 13 часот. свс/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close