0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Деветто полуфинале на Австралија Опен за Новак Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ попладнево се врати од брејк негатива во третиот и во четвртиот сет, во кој спаси и сет топка на противникот, за на крајот да го совлада Александар Зверев со 3:1 (6-7, 6-2, 6-4, 7-6), и по деветти пат да обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close