СветСвет.Портал

Дете донело оружје во училиште во Мексико, убило најмалку четири лица

Најмалку четири лица се убиени и уште четири се повредени во пукање во училиште во Мексико.

Мексико Сити, 10 јануари 2020 (МИА) – Најмалку четири лица се убиени и уште четири се повредени во пукање во училиште во Мексико.

Според првичните информации пукало дете на возраст од 8 до 12 години кое го донело оружјето во училиште.

Полицијата се уште нема официјална потврда за бројката на убиени и повредени во инцидентот.

Според некои медиуми, детето што пукало, извршило самоубиство. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close