0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Deskoska: Problemi për Ligjin për PP nuk është Janeva, por procedurat e PPS-së

Guri i pengimit gjatë negociatave për Ligjin për Prokurori Publike nuk është Katica Janeva por kërkesa për mbylljen e procedurave të cilat kishin filluar nga PPS pas periudhës prej 18 muajve të parë dhe shkatërrimi i dëshmive të grumbulluara deri më atëherë. Kjo është çështja kyçe për të cilën ka dallime të mëdha, thotë ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska.

Back to top button
Close
Close