Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Десетте пензионирани турски адмирали ослободени од притвор

Десетте пензионирани турски адмирали се ослободени откако една недела минаа во притвор заради давањето изјава за важноста на меѓународниот договор од Монтре за Босфор и Дарданелите, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close