0_Магазин.ПорталЗанимливости

Десетте најпосакувани фудбалери кај љубителките на овој спорт

Порталот „Гивмиспорт“ направи анкета меѓу своите читателки. Следува топ 10 листата најпривлечни фудбалери.

Лондон, 10 март 2020 (МИА) – Фудбалерите се можеби најпосакуваните спортисти меѓу жените. Порталот „Гивмиспорт“ направи анкета меѓу своите читателки. Следува топ 10 листата најпривлечни фудбалери.

10. Серхио Рамос – 3,75 отсто,

Image result for sergio ramos

9. Лионел Меси – пет отсто,

Image result for lionel messi

8. Кристијано Роналдо – 6,25 отсто,

Image result for cristiano ronaldo

7. Жерард Пике – 7,5 отсто,

Image result for Gerard Pique

6. Оливие Жиру – 7,5 отсто,

Image result for Olivier Giroud

5. Марко Асенсио – 8,75 отсто,

4. Андре Гомес – 11,25 отсто,

3. Рубен Лофтус-Чек – 13,75 отсто,

2. Пауло Газанига -15 отсто,

И, на место број 1 се наоѓа сопственикот на фудбалскиот клуб Интер Мајами и некогашната ѕвезда на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид – Дејвид Бекам. За него гласале 21,25 отсто од анкетираните читателки.  си/

Таг
Back to top button
Close
Close