Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Десетина млади нападнале тројца од Демир Капија и им го оштетиле возилото

Вo Полициската станица Демир Капија вчера околу 15:00 часот било пријавено дека кај место „Дошница - Вирови“, Демир Капија, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ., по вербална расправија биле физички нападнати од десетина млади лица.

Демир Капија, 22 јуни 2020 (МИА) – Вo Полициската станица Демир Капија вчера околу 15:00 часот било пријавено дека кај место „Дошница – Вирови“, Демир Капија, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ., по вербална расправија биле физички нападнати од десетина млади лица.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ биле физички нападнати од десетина млади лица од Демир Капија, кои со камења го оштетиле нивното возило.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.свд/бт/

Back to top button
Close
Close