СветСвет.Портал

Десетици илјади луѓе евакуирани во Индија поради циклон

Десетици илјади луѓе ги напуштија своите домови во низинските области на јужна Индија и заминаа во засолништа за евакуација за да го избегнат циклонот Нивар кој се движи кон крајбрежјето и се очекува да донесе обилни дождови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close