РакометСпорт

Десет ракометари своеволно го напуштија Голден Арт КЛ7

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) да им изрече суспензија на десет ракометари на екипата на Голден Арт КЛ7 поради неисполнување на обврските од важечките договори, побара денеска нивниот матичен клуб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close