0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Десет клубови бараат избор на ново раководство на Скијачката федерација

Избор на ново легитимно раководство на Скијачката федерација на Македонија (СФМ) побараа денеска преку заедничко соопштение десет скијачки клубови, иницирајќи како што наведуваат, „расчистување на сите сомнителни активности“ во федерацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close