0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Северна Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 8 септември 2020 година (вторник),  Денот на независноста, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека согласно со Законот за празниците, 8 септември 2020 година (вторник), Денот на независноста, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните во државава им го честита Денот на независноста.лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close