Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Денеска започнуваат сослушувањата на кандидатите за еврокомесари во ЕП

Од денес до 8 октомври европратениците треба да ги сослушаат сите 27 кандидати за еврокомесари. Финалното гласање за целокупниот состав на новата Европска Комисија е планирано за 23 октомври.

Back to top button
Close
Close